Çınaraltı İlim ve Kültür Derneği

“ÇINARALTI” Ankara’nın ve Dünya’nın yeni bir yüzüdür. Ankara’da bulunan derneğin tüm faaliyetlerini altında yürütüleceği, şahs-ı manevisine verilen isimdir.

Çınaraltı hem neşeyle vakit geçirebileceğiniz, hem de ebedi bir hayatı kazanabileceğiniz samimi atmosferiyle kalpleri ısındıran bir yerdir. “Helal dairesi geniştir, harama girmeye lüzum yoktur” sözünü tatbik edip yat gezileri, piknikler, geziler, paintball 123helpme.com paper writing organizasyonları, go-cart, halısaha, play-station gibi pekçok aktiviteler düzenleyen bir yandan da dini ve felsefi sorulara cevaplar bulabileceğiniz harika bir mekandır!

Genç arkadaşların Yaratıcısını tanıyıp tanıttıkları, bu doğrultuda pekçok sosyal faaliyetin yapıldığı; ayrıca her yerde özlenen ve aranan müslüman genç profilini bulacağınız samimi ortamı ve dinamik ekibiyle insanın kalbine muhabbet rüzgarları estiren bir gençlik hareketi de diyebiliriz.

Risale-i Nurun ilk medresesi olan, Medresetüzzehra vazifesi yapan Üstad Bediüzzaman’ın Barla’daki evi, Üstad’ın meşhur Çınar Ağacının Altında olması, şahsı manevimize bu ismi seçmemizde müthiş bir mana taşıyor. Çınar ağacının altında verilen iman dersleri bugünkü dersanelerin hem çekirdeği hükmünde olmuş, hem milyonların Nurlarla tanışarak imanının Risale-i Nurla kurtulması hareketinin başlangıcı olmuştu.

İnsanların dünya ve ahiret saadetlerinin temini buy an essay online for cheap için dünya ve ahiret rahatını terk eden fedakar gençlerin gayret ve himmetleriyle, sizlerin de dualarıyla, Ankara’ya özlenen huzur, saadet, hoşgörü; kalplerin nurlanmasıyla İnşaallah kavuşturulacaktır.